Sarıgül’den Özdağ’ın provokasyonuna tepki: Muhatabı memurlar değil!

Sarıgül’den Özdağ’ın provokasyonuna tepki: Muhatabı memurlar değil!

28 Ağustos 2022 0 Yazar: admin

Türkiye Değişiklik Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Ankara Açık Ceza İnfaz Kurumu önünde basın açıklaması gerçekleştirmiş oldu. Mahkumlara yönelik genel af talebini yineleyen Sarıgül, Zafer Partisi Genel Başkanı Umut Özdağ ve Cumhuriyet Halk Partili Gürsel Tekin’in aday açıklamaları hakkında da konuştu.

“SİYASİLERİN MUHATABI SİYASİLERDİR, DEVLET MEMURLARI DEĞİLDİR” 

Geçtiğimiz günlerde bir camide söylediği sözler ile toplumsal medyada gündeme gelen Zafer Partisi Genel Başkanı Umut Özdağ’ı hedef alan Sarıgül, “Zafer Partisi Genel Başkanı Umut Özdağ’ın söyledikleri özünde doğrudur. Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk olmasaydı, Ulusal Kurtuluş Savaşı mücadelesini veremezdik. TDP olarak camilerimizde, cemevlerimizde, sinagoglarımızda, kiliselerimizde politika yapılmasını kesinlikle doğru bulmayız. Bir siyasinin, bir devlet memurunu muhatap alması mantığını doğru bulmayız. Siyasilerin muhatabı siyasilerdir, devlet memurları değildir. TDP’liler inanç merkezlerine girerken parti rozetlerini çıkartacağız. Camilerimizde politika yapılmasını doğru bulmayız” diye konuştu.

“O MASANIN EN BÜYÜK VE ÖNEMLİ PARTİSİ CHP’DİR” 

Cumhuriyet Halk Partili Gürsel Tekin’in adaylık açıklaması ile ilgili konuşan Sarıgül, “Gürsel Tekin ara sıra doğru ve güzel şeyler söylüyor. Tekin’in söylemiş olduğu 6’lı masa TDP olarak içinde bulunduğumuz bir mevzu değil fakat kamu vicdanına baktığımızda siyasetin Gürsel Tekin’in söylediği doğrudur. O masanın en büyük ve mühim partisi Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Adayın da Cumhuriyet Halk Partisi’nden çıkması kendi açısından son aşama mühim ve doğrudur” dedi.


KAYNAK: İHA

Ayşe Çolpan Tan
Haber7.com – Editör

Haber 7 - Ayşe Çolpan Tan