Kayınpederini öldürüp, eşini yaralamıştı… Bu görüntüler cinayetten saatler ilkin çekildi

Kayınpederini öldürüp, eşini yaralamıştı… Bu görüntüler cinayetten saatler ilkin çekildi

28 Ağustos 2022 0 Yazar: admin

Kocaeli’nin Darıca ilçesinde kayınpederini öldüren ve eşini başına keserle vurarak ağır yaralayan damadın ifadeleri kan dondururken, çiftin cinayetten saatler ilkin dini nikah tazelediği görüntüler ortaya çıktı.

Vaka, 12 Temmuz tarihinde gece saatlerinde Kocaeli’nin Darıca ilçesi Kazım Karabekir Mahallesi Sokullu Caddesi Yeni Devir Sokak üstünde meydana geldi. Edinilen bilgiye nazaran, boşanma aşamasında olduğu eşiyle tartışan Z.E. (37) bir süreliğine Eskişehir’de yaşayan babası Cafer Tayyar Akçay’ın (65) yanına gitti. Babası çifti barıştırmak için kızı Z.E. ile beraber damadının yaşamış olduğu Darıca ilçesindeki evine geldi. Burada damat M.E. (40) ile eşi ve kayınpederi içinde münakaşa çıktı. Irdelemenin daha da büyümesi üstüne M.E. eline geçirdiği keserle eşinin başına vurarak ağır yaraladı. Gözü dönen koca, sonrasında da bıçakla kayınpederini öldürdü. Cinayetten saatler ilkin eşiyle dini nikah tazelediği ortaya çıkan cani koca, polis ekipleri tarafınca yakalandı. Çıkarıldığı mahkemece tutuklanan M.E.’nin verdiği ifadeler ortaya çıktı.

EŞİNİN KENDİSİNİ ALDATTIĞINI VE KENDİSİNE BÜYÜ YAPTIĞINI İDDİA ETTİ

İfadesinde, ortalama 20 senedir evli olduğu eşi Z.E.’nin 15 senedir kendisini aldattığı ile ilgili çevreden duyumlar aldığını söyleyen M.E., “Hem de ben işteyken de çocuklarımın evde olmasına karşın eşim eve adam alıyormuş. Ben bu mevzuyu eşimle konuştuğumda bu hususu daima reddediyordu. Hem de eşim kör etme büyüsü, uyutma büyüsü ve delirtmek için yemeklerime zehir kattığını düşünüyorum. Eşimin bu tarz şeyleri yapmasının sebebi tamamen beni aldatması ile ilgilidir. Ben yokken eve adam alıp almadığını çocuklarıma sorduğumda bu hususu çocuklarım da reddediyorlardı. Ben uyuşturucu madde kullanırım sadece alkol kullanmam. Eşimle de ara ara birlikte uyuşturucu madde içerdik. Ortalama 15 gün ilkin de eşimle birlikte uyuşturucu madde içmiştik. Ortalama 15 senedir eşimin beni aldattığını düşündüğümden dolayı son olarak 10 gün ilkin eşimle şiddetli bir halde tartıştık. Hatta eşime bir tane tokat attım ve eşimin sol gözaltı morarmıştı. Bu kavga esnasında kendi isteğimle eşimi dini olarak sözlü bir halde boşadım. Akabinde eşime babanın evine giderek bir süre kafa dinle dedim. Sonrasında eşim babasının Eskişehir’de bulunan evine gitti. Bu süreçte eşimle telefonla ara ara konuşuyorduk. Bu konuşmalarda ben eşimin ailesine eşimin beni aldattığı ile ilgili sözler kendilerine söylediğimde eşimin ailesi bu durumu kesinlikle kabul etmiyorlardı. Huzursuzluğun sebebinin benim uyuşturucu madde kullanmam bulunduğunu düşünüyorlardı” dedi.

CİNAYETTEN SAATLER ÖNCE DİNİ NİKAH TAZELEDİLER

Eşinin ailesinin kendisine uyuşturucu maddeyi bırakması icap ettiğini söyleyen M.E., “Ben de 11 Ağustos günü eşimle ve babasıyla telefonla konuşarak kendilerine uyuşturucu madde kullanmayacağımı, evde huzursuzluk çıkarmayacağımı, eşimi sevdiğimi söyledim. Eşim ve ailesi de her şeyin düzeleceğine inandılar. Akşam üstü saat 18.00 sıralarında Darıca’ya eşimle beraber ikamet ettiğim eve geldiler. Ben, eşim ve çocuklarım yatsı namazına kadar kendi evimizde zaman geçirdik. Hatta bir ara ben eşimle beraber 1 buçuk saati aşkın bir süre ikametimin civarlarında bulunan ormanda dolaştık. Ormanda dolaştığımız esnada eşimle aldatma meselelerini asla konuşmadık. El ele göz göze mutlu bir halde dolaşıp zaman geçirdik. Eşim Eskişehir’e gittiğinde ailesine benim kendisini sözlü olarak boşadığımı söylemiş, ben de kendi aileme bu hususu söylemiştim. Ailelerimizin inançlı olmasından dolayı eşim ve babası dün Darıca’ya vardığında bizim tekrardan dini nikahı kıymamızı istemişti. Bu sebeple ben eşimle beraber bir süre ormanlık alan olan mesire alanında dolaşıp ulaştıktan sonra eşimle beraber ikametimizde dini nikahı kıydık. Dini nikahı yatsıdan sonrasında imamla beraber eve gelmiş olarak saat 23.00 sıralarında ikametimizde kıydık” diye konuştu.

“ELİMDEKİ KESERİ RASTGELE HATIRLAYAMADIĞIM KADAR EŞİME SALLADIM”

Çatı katında eşiyle beraber 1 saat söyleşi ettiklerini dile getiren M.E., “Bu söyleşi esnasında her şeyi açıkça ortaya koyduk. Eşim bana aldatma meselesi ile ilgili istediğini sorabileceğimi söylemiş oldu. Benim eşimle bu aldatma meselesi hariç aileyle ilgili, ekonomik hiçbir sorunumuz yoktur. Benim açımdan mesele yalnızca bu aldatılma meselesidir. Bu sebeple eşimle ortalama 1 saatlik konuşmamızda aklıma takılan bu aldatılma meselesini konuştuk. Ben kendisine ısrarlı bir halde eşime beni aldatıp aldatmadığını sormuş oldum. Eşim de son olarak sinirlenerek bana ‘Bu tarz şeyleri kim söylüyor, bu tarz bir olay kesinlikle yok. Tamam, ben yaşam kadınıyım, çocuklar da senden değil’ diyerek sinirli bir halde bağırdı. Bu sebeple ortam aniden gerildi, bağırmaya başlayınca ben de eşime ‘Sus yeter artık hepimiz bizi duyacak, rezillik çıkacak’ dedim ve peşinden eşime tokat attım, bu sırada o da bana vurmaya başladı. Akabinde eşim yattığımız yatağın yanında bulunan kovanın içinde bulunan keseri eline aldı ve bana vurmaya fırsat kalmadan ben derhal eşimin eline uzandım ve keseri elinden aldım. Bu sırada eşimle bağrışmalar devam ediyordu. Ben eşime ‘Demek sen uyuşturucu madde kullandığımı söyleyerek bana kara çalma atıyorsun, benim seni dövdüğümü ve sana bakmadığımı söyleyerek ve bana bağırarak aldatmana bahane arıyorsun’ dedim. O an gözümün dönmesi sebebi ile elimdeki keseri rastgele şu an hatırlayamadığım kadar kendimi müdafa amacıyla eşime salladım. Bu esnada eşimin başından kan aktığını gördüm ve korkarak aşağıya indim” şeklinde konuştu.

“KAYINPEDERİMLE SALONDA BİR SÜRE BOĞUŞTUK”

Bu sırada bağrışma seslerinden kayınpederi Cafer Tayyar Akçay’ın uyandığını kaydeden M.E. “Kayınpederimle mutfağın önündeki koridorda karşılaştık. Kayınpederim benim üstümdeki kanları görmüş oldu ve kızını öldürdüğümü düşünerek mutfağa girdi. Eline tezgahta bulunan bıçağı alarak üzerime doğru yürüdü, bu esnada kayınpederimin bana zarar vereceğini düşünerek çocuklarımın yattıkları odalara gittim. Bu sırada çocuklarım benim kendilerine zarar vereceğimi düşünerek kendi odalarının kapılarını kilitlediler. Ben çocuklarımın odalarına birer tane tekme atarak açmaya çalıştım sadece kapılar açılmadı. Kapılar açılmayınca ben de salona kaçmak zorunda kaldım. Bu sırada kayınpederim beni kovalıyordu. Salondan başka kaçacak yerim kalmayınca kayınpederimle karşı karşıya geldik. Bu sebeple kayınpederimle salonda bir süre boğuştuk. Peşinden beraber kayın pederimin yatmış olduğu yatağın üstüne düştük. Bu sırada elindeki bıçağı bana saplamaya çalıştı. Ben de kendimi korumak için çaba sarfetmek amacıyla kayınpederimin elini tuttum ve bıçağı elinden aldım. Bu sırada kayınpederim hala bana yumruk ve tekme sallıyordu. Bu sebeple ben de kendimi korumak amaçlı bıçağı rastgele salladım. Rastgele salladığım bıçak, kayınpederimin neresine geldiğini hatırlamıyorum. Bu sırada ben bir fırsatını bularak kayınpederimin elinden kaçıp kapıya doğru gittim. Arkama baktığımda kayın pederimin ayakta bulunduğunu ve bana baktığını gördüm. Bu sebeple hala benim peşimden geldiğini sanarak hızlıca çelik kapıyı açarak ikametimden çıktım” ifadelerini kullandı.