Güngören’de hırsızlar çaldıkları çelik kasayı karton kutuda bu şekilde taşıdı

Güngören’de hırsızlar çaldıkları çelik kasayı karton kutuda bu şekilde taşıdı

28 Ağustos 2022 0 Yazar: admin

Güngören’deki bir diş laboratuvarının içinden 500 bin TL değerinde ziynet eşya dolu kasa çalan hırsızlar karton kutuya koyarak taşıdı. Çevreden dikkat çekmemek için çelik kasanın görünmemesi için karton kutuya koyarak taşıyan 4 hırsızın o anları güvenlik kameraları tarafınca görüntülendi.

Vaka, 15 Haziran 2022 tarihinde Güngören’de meydana geldi. Edinilen bilgiye bakılırsa, diş laboratuvarı olarak etkinlik sürdüren iş yeri sahibi sabah görmüş olduğu görünüm karşısında şaşkınlık yaşadı. İçerisinde 500 bin TL değerinde ziynet eşyaların olduğu kasayı göremeyen iş yeri sahibi Süleyman G., durumu derhal polis ekiplerine haber verdi. Vaka yerine gelen İstanbul İl Güvenlik Müdürlüğü Asayiş Şube Ekipleri araştırma başlattı. İş yerinde ve çevredeki güvenlik kamera kayıtlarını inceleyen takımlar hırsızlık vakasını gerçekleştiren 4 kişinin kimliklerini tespit etti. Kimliği tespit edilen Davut A.(29), İbrahim A.(30), İslam H. K.(18) ve Aytuğ A. D.(21) 4 şüpheli Hırsızlık ve Yankesicilik Ofis Amirliği ekipleri tarafınca kaldıkları adreslerde yakalandı.

Çelik kasayı taşıyan hırsızların o anları kamerada

İçerisinde yarım milyon TL değerinde ziynet eşyası bulunan çelik kasayı çalan 4 hırsızın o anları güvenlik kameraları tarafınca görüntülendi. Görüntülerde 4 kişiden ikisinin önden gittiği öteki 2 hırsızın dikkat çekmemek için çelik kasayı karton kutu içinde taşımış olduğu görülüyor.

Gözaltına alınan 4 şüpheli emniyetteki işlemlerinin peşinden mahkemeye sevk edildi.